Поважай свого сусіда!

Друк E-mail

Навесні, як тільки сходить сніг і оголюється грунт, над нашим селищем – завіса диму. Щороку виконком селищної ради закликає господарів схаменутись. Але багато мешканців ігнорують заклики влади та своїх сусідів і продовжують спалювати суху городину та непотріб, зав­даючи великої шкоди грунту та своєму здоров'ю. Суха трава є складовою частиною екосистеми. Ко­ли її спалюють, порушують­ся ланцюги живлення та при­родні цикли. Міль­йони бактерій, що утворюють гумус (родючий шар грун­ту) при спалювані трави — гинуть.

Вза­галі після спалювання земля залишається без живих орга­нізмів, і перше, що на ній почи­нає проростати — бур'ян.

Горить не лише трава, але й разом із нею сміття, плас­тик, залишки добрив. А це — токсичні, хімічні сполуки. Їх горіння впливає на якість атмосферного повітря, забруднює його важкими металами. Особливо небезпечне таке повітря для осіб, які хворіють на захворювання органів дихання, бо може викликати загострення. А ще при спалюванні виділяється небезпечна речовина – бензопрен, що може викликати онкологічні захворювання.

Водночас вогонь — це неконтрольована стихія. Щоро­ку в Україні гине до сотні людей, які самі підпалили суху траву. При цьому дуже часто вогонь перекидається на чужі хати, городи, поля.

Так на території селищної ради за попередній рік було п'ять загорань сухої трави, яку тушили декілька пожежних автомобілів, а також була задіяна техніка місцевих фермерів.

22 серпня 2016 року в селі Титове від загорання трави згоріло три житлові будинки, легковий автомобіль та постраждали два жителя цього села.

За самовільне спалювання рослинності та її залишків передбачено покарання яке тягне за собою адміністративну відповідальність. Ця норма закону встановлена статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Слід зазначити, що порушення цієї норми закону тягне за собою накладання штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 1360 грн.) і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).

Тільки спільними зусиллями ми зможемо зробити наше селище кращим!

 
free pokerfree poker
© Більмацька селищна рада, Запорізька область, Україна