Повідомлення

Друк E-mail

ПРО ЗАБОРОНУ СТИХІЙНОЇ ТОРГІВЛІ

Станом на 01.01.2017 року в державі зареєстровано 148 випадків захворювання на африканську чуму свиней , в тому числі 57 випадків в 2017 році. Останній випадок виявлено спеціалістами Держпродспоживслужби України 21.02.2017 року в Космічному макрорайоні м. Запоріжжя.

Тому відповідно до рішення надзвичайної протиепізоотичної комісії при Більмацькій районній державній адміністрації від 21 лютого 2017 року №4 «Щодо посилення заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на території Більмацького району» забороняється реалізація живих тварин та сировини з них на стихійних ринках та інших невстановлених місцях та забій тварин в невстановлених для цього місцях.

Купівля товарів у місцях стихійної торгівлі, в умовах, які не відповідають вимогам, у будь-який час може обернутись лихом для Вас, ваших рідних і друзів.

Серед загроз, що постали сьогодні перед мешканцями районного центру, є  такі, які можуть мати негативні наслідки для навколишнього середовища, власних господарств жителів громади та м’ясних продуктів харчування.

Зокрема, не можна купувати м’ясо та м’ясопродукти на стихійних ринках, годувати свиней потрібно тільки тією їжею, яка пройшла термічну обробку, необхідно унеможливити контакт свиней з дикими тваринами, тримати під постійним ветеринарним контролем тварин, які викликають підозру на захворювання.

Тому усім мешканцям нашого селищатреба налаштуватись на боротьбу з цим злом.

Єдиний правильний спосіб боротьби  -  не купувати продукти харчування та інші товари в місцях стихійної торгівлі.Стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів на здійснення торгівельної діяльності та в нестановлених для цього місцях.

Зверніть увагу, що купуєте Ви продукти у невідомих осіб, які не мають документів, що підтверджують якість і безпеку продукції. При відсутності документів неможливо встановити виробника продукції, умови зберігання і транспортування продукції, термін її придатності до споживання. Така продукція представляє високий ризик для здоров`я і життя людей.

Довести факт отруєння буде неможливо, бо складно визначити особу (продавця), якій можна пред’явити звинувачення (відсутні докази у формі розрахункового документу щодо купівлі-продажу продукції).

Користуйтеся лише послугами стаціонарної мережі продуктових магазинів або продавців на узаконених ринках. Бережіть своє здоров'я та життя, рідних і близьких Вам людей.

     Зважаючи на те, що основним джерелом поширення інфекції є хворі тварини, які виділяють у навколишнє середовище вірус, у разі підозри на Африканскучумудомашніх свиней чи диких кабанів необхідно терміново сповістити фахівця ветеринарної медицини.

      Пам’ятаймо: легше застерегти, аніж побороти! Якщо дотримуватися заходів безпеки, можна уникнути поширення хвороби на території нашої громади.

 
free pokerfree poker
© Більмацька селищна рада, Запорізька область, Україна