Звіт селищного голови

Друк E-mail

Звіт
 Більмацького селищного голови  Будника П.І. за період  з  грудня 2015 року по грудень 2016 року

Відповідно до ч. 7  ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», подаю  до Вашої уваги звіт за період моєї роботи із грудня 2015 року по грудень2016 року.
         Минулий  рік для нашої громади , як  і для всієї  України  був непростим.

Це  війна на Сході України, політична та економічна кризи в державі.

Нам  також прийшлось витримати складний  екзамен  на злагодженість, високу громадянську свідомість та активність, готовність відстоювати свою громадську позицію під час перейменування селища.

Це стало  для нашої громади  першим кроком  до  дійсного місцевого самоврядування і  показало те , що влада повинна  завжди відстоювати інтереси людей і завжди прислухатися до думки  більшості , бути відкритою та вміти визнавати свої помилки.

Я думаю, що надалі  таких прикрих випадків в  нашому селищі не буде  і  ми всі будемо працювати на його розбудову та  покращення  життя кожного мешканця.

 

Виконання селищного бюджету

Найважливішою запорукою успішного розвитку любої територіальної громади є збалансований бюджет.

Так  в 2016 році   до загального фонду  селищного  бюджету  надійшло 8767,3 тис.грн. власних надходжень (без урахування міжбюджетних трансфертів),  що становить 130,6 відсотка до  уточненого плану 2016 року. Перевиконання затвердженого селищною радою плану становить 2053,8  тис.грн. (уточнений план - 6713,5  тис.грн.)

Надходження доходів загального фонду у порівнянні з аналогічним періодом  минулого року ( без урахування  міжбюджетних трансфертів)  збільшилися  на   3244,0 тис.грн. або на  37,0 %.

Затверджені  планові показники доходів загального фонду за   2016  рік  виконані  по  таким видам надходжень :

-  рентна плата  за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення – 215,4 %

-  акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів -119,7%

-  податок на майно -144,8 %

-  єдиний податок – 131,8%

-  надходження від орендної плати за користуванням цілісним майновим комплексом – 137,9 %;

-  плата за надання адміністративних послуг -113,1%

Невиконані  надходження по:

-  державному миту -51,7%

-  збору  за спеціальне виконання лісових ресурсів – 95,5%;

Втрати селищного  бюджету внаслідок надання  пільг з оподаткування за 2016 рік відсутні, оскільки рішення про надання пільг селищною радою не приймалися.  Крім того станом  на  01.01.2016 року   в селищному бюджету було 2958,130 тис. грн. вільних залишків  загального фонду та  1095,782 тис. грн. спеціального фонду.

Всього на 2016 рік  було затверджено видатків загального та спеціального  фондів селищного бюджету з урахуванням змін  у сумі 11518,0 тис. грн., виконано у сумі  9883,9 тис.грн.,  що складає  85,8 %  до  призначеного на 2016  рік., з них на утримання апарату селищної ради  та її виконавчого комітету витрачено 1466,9 тис.грн., що складає 14,8 % до загального  обсягу видатків  (в тому числі  капітальні видатки на ремонт приміщення селищної ради  84 тис. грн.  із них 14,2 тис. грн.  відшкодовано установою , яка є співвласником  будівлі, а також придбано комп’ютерне  обладнання  для облаштування  робочого місця  спеціаліста з питань реєстрації місця проживання), на  виконання  місцевих бюджетних програм направлено 8499,1 тис.грн.

В межах місцевих бюджетних програм були надані субвенції  районному бюджету  на суму 497,6 тис.грн., в тому числі:

-  на  підвіз дітей - 61,0 тис.грн.;

-  на харчування дітей  І-4 класів не пільгових категорій –264,8 тис.грн.;

на виплату компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги - 137,1 тис.грн.;

-    на  оздоровлення дітей - 24,3 тис.грн.;

-    на утримання комунальної установи «Трудовий архів» - 11,3 тис.грн.

Субвенція  Комиш- Зорянській ОТГ на підвіз дітей -11,4 тис.грн.

Субвенція державному бюджету у сумі 49,7 тис.грн.  та утримання  загону пожежної  охорони.

 

                                       Соціальна політика

Всього у 2016 році з селищного бюджету на соціальний захист  населенні  було виділено  346 тис. грн.
Так  на протязі 2016 року  із селищного бюджету  отримали матеріальну допомогу 4 воїна-інтернаціоналіста до дня відзначення річниці виводу військ з ДРА по 500 грн,   10 ліквідаторів аварії на ЧАЕС по 500 грн кожний,  42 сім’ї військовослужбовців  по 1,000 тис.грн, та одна сім’я військовослужбовців – 3,000 тис.грн,   41 громадян із числа малозабезпечених та пільгових категорій на загальну  суму 41.2 тис. грн.,  також  7 громадянам наданоматеріальну допомогу на поховання рідних та близьких в розмірі мінімальної заробітної плати кожному.

         Також матеріальну допомогу отримали 16 громадян (або їхні сім’ї), які уклали контракт на проходження військової служби у Збройних силах України на особливий період по 5,000 тис.грн кожний.

          Було влаштовано святковий обід для ветеранів Великої вітчизняної війни на суму 1,450 тис.грн.

Придбано 5 нагрудних хрестів «30 рокiв пам’яті ЧАЕС» для висловлення пошани за великий внесок в ліквідацію аварії на ЧАЕС ліквідаторів наслідків аварії .

Також  із селищного бюджету  була надана субвенція районному бюджету в  сумі 137,1 тис. грн. на виплату компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, так  як  цей захід  в 2016 році  з  державного бюджету не фінансувався.

Для розв’язання проблеми із забезпечення регулярного пільгового перевезення до місць навчання й додому дітей, які  проживають за межею пішохідної доступності   в селах Трудове, Дубове, Червоне Озеро, Грузьке та з деяких вулиць селища  із  селищного бюджету були  виділені кошти     та передані органам районної виконавчої влади в сумі  61 тис. грн.   та  Камиш-Зорянській селищній територіальній громаді -11.4 тис. грн. на фінансування заходів з перевезення до місць навчання й додому учнів загальноосвітніх шкіл.

В зв’язку із змінами в законодавстві  було суттєво  обмежено право на забезпечення учнів безкоштовним гарячим харчуванням.

Так, внаслідок цих змін було визначено, що органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням  за рахунок субвенції з державного  бюджету тільки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, та учнів 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”.

Тобто було позбавлено можливості отримувати безкоштовне харчування більшість учнів 1-4 класів .

В зв’язку з  цим районна державна адміністрація  звернулася з проханням надати  субвенцію  районному бюджету  для забезпечення харчування учнів 1-4 класів  із селищного бюджету. Така субвенція в 2016 році була надана в розмірі 264.8 тис. грн.

 В результаті виконання заходів Програми оздоровлення та відпочинку дітей, які проживають на території  селищної ради було придбано 7 путівок для оздоровлення та відпочинку дітей з малозабезпечених, багатодітних сімей та дитини особи, що визнана учасником бойових дій в дитячому закладі  м. Бердянськ.

 

Благоустрій населених пунктів

На  території селища  працює комунальне підприємство «Куйбишевський водоканал», яке забезпечує життєдіяльність територіальної громади у сфері благоустрою та поводження з відходами.

Підприємство надає послуги з прибирання територій загального  користування, технічного обслуговування вуличного освітлення; утримання території парків та вулиць; озеленення території та утримання зелених насаджень; утримання кладовищ;

ритуальна служба з поховання померлих.

Упродовж  2016 року  виконавчим комітетом та комунальним підприємством   у сфері  благоустрою  за кошти селищного бюджету  були виконувалися такі роботи :

-  оплата послуг по зовнішньому освітленню вулиць населених пунктів;

-  оплата послуг по технічному обслуговуванню, ремонту системи відеоспостереження;   

         На центральному кладовищі   облаштовано  огорожу  від провулку  Стадіонного, встановлено 4  майданчики для збирання твердих побутових   Для проведення робіт з благоустрою селища придбано:3 мотокоси – та  автомобільний  причеп – 11,500 тис.грн.

Виконано  та роботи з капітального  ремонту  таких об’єктів благоустрою:

-  пішохідного переходу між вулицями Визволителів та Зарічна  нагляду – 106,914тис.грн;

-  пішохідного переходу між вул. Гагаріна та  вул. Зоряна  –247,457 тис.грн;

-  частини площі перед буд. № 51 по   вул. Центральній в смт. Більмак–280,041тис.грн;

Виконані  роботи з поточного ремонту таких об’єктів благоустрою:

-  частини тротуару по вул. Євтушенка в смт. Більмак –  30,276 тис.грн;

- частини тротуару біля ДНЗ «Тополька» та відділення податкової інспекції по вул. Центральній в смт. Більмак і –  57,632 тис.грн;

-  частини тротуару по вул. Центральній в   смт. Більмак –  120,263 тис.грн;

-  частини площі по вул. Центральній, 56 в    смт.– 76,613 тис.грн;

-  частини площі біля ДНЗ «Тополька» та відділення податкової інспекції  по вул. Центральній в смт. Більмак Більмацького району Запорізької області – 62,974 тис.грн.

          З метою  покращення естетичного вигляду селища  та його  архітектури біля фонтану встановлено символічне (металеве) дерево і декоративний місток та благоустроєно територію тротуарною плиткою та поребриком,  в парку встановлено «лавку примирення», до новорічних свят придбано гірлянду для прикрашання ялинки біля  районного будинку культури.

Придбано святкові прапори для прикрашання селищапід час проведення заходів з відзначення пам'ятних та історичних дат.

          В 2016 році завершені роботи  ІІ етапу реконструкції мереж зовнішнього (вуличного) освітлення в смт. Більмак і в с. Червоне Озеро на суму 206,519 тис.грн, проведена реконструкція мереж зовнішнього (вуличного) освітлення с. Дубове та в Лісництві на суму 62,190 тис.грн.

В 2016 році закуплено матеріали для поточного ремонту вуличного освітлення по вул. Центральній та пров. Стадіонному на суму 64,320 тис.грн.

На оплату громадських робіт було направлено 16,629 тис.грн. Підсобними робітниками проводились такі роботи: прибирання території, прилеглої до адміністративних приміщень; прибирання території загального користування; прибирання доріг, вулиць і тротуарів; навантаження твердого побутового сміття; озеленення території (обрізка дерев та порослі, полив дерев); благоустрій кладовищ; інші роботи з благоустрою.

         Також  в 2016 році відзначено грошовою премією в розмірі 1,000 гривень переможця щорічного конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку»  – ОСББ по вул. Запорізькій, 46.

 

Земельні питання , охорона довкілля та поводження з відходами

За період з грудня 2015 по грудень 2016 року на сесіях селищної ради розглянуто та прийнято 178 рішень із земельних питань з яких вирішено позитивно – 169 , по 9 – відмовлено, крім того прийнято рішення, яким погоджено ведення буровибухових робіт в 2017 році в кар’єрі виробничого підрозділу «Трудівський кар’єр» філії «Центр Управління промисловістю» публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» за умови дотримання підприємством вимог чинного законодавства щодо проведення вибухових робіт та отримання необхідних дозволів та погоджень.

У 2016 році Більмацькою селищною радою завершені роботи з розроблення комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території смт. Більмак в районі багатоквартирних житлових будинків № 17-23 по вул. Центральній, що надає можливість суб’єктам підприємницької діяльності розміщувати тимчасові споруд для продажу продовольчої та непродовольчої групи товарів.

Розглянуто та вирішено 14 скарг із земельних питань, 3 громадянам надані відповідні роз’яснення.

В ході проведення виконавчим комітетом селищної ради інвентаризації земель Більмацької селищної ради, було встановлено, щоземельна ділянкаплощею0,1417 гана якій розташована АЗС, що належить ТОВ «Торгова фірма Запоріжнафтопродукт» (на дорозі смт. Більмак – м. Бердянськ) розташована на території Більмацької селищної ради, за межами населених пунктів, але відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, між Комиш – Зорянською селищною радою та ТОВ «Торгова фірма Запоріжнафтопродукт» 01.09.2009 року було укладено договір оренди землі для будівництва та обслуговування будівель торгівлі в смт. Комиш-Зоря по вул. Вокзальній, 2 «б», тобто зазначена земельна ділянка помилково віднесена до комунальної власності територіальної громади смт. Комиш – Зоря.

З метою приведення правовстановлюючих документів до вимог чинного законодавства, Більмацькою селищною радою було подано адміністративний позов до Куйбишевського районного суду про визнання незаконним та скасування рішення Комиш-Зорянської селищної ради.

Ухвалою Куйбишевського районного суду від 31 жовтня 2016 року адміністративний позов залишено без розгляду.

Враховуючи ново виявлені обставини, Більмацькою селищною радою повторно було подано адміністративний позов до Куйбишевського районного суду з аналогічним позовом.

Ухвалою Куйбишевського районного суду від 23 листопада 2016 року у відкритті провадження у справі відмовлено.

Враховуючи ухвали Куйбишевського районного суду, Більмацькою селищною радою готуються матеріали до Господарського суду Запорізької області з позовом про визнання незаконним та скасування рішення Комиш-Зорянської селищної ради.

З метою попередження та недопущення розповсюдження і розвитку лісових та степових пожеж до великих розмірів у пожежонебезпечний період, виконавчим комітетом селищної ради в районній газеті «Рідний Край» від 02.07.2016 було опубліковано статтю про заборону спалювання сміття, листя, гілок, твердих побутових та інших відходів у не відведених для цього місцях.

В інформаційному бюлетені Більмацької селищної ради від 14.07.2016 року № 002 (034) опубліковано статтю щодо дотримання правил пожежної безпеки по недопущення виникнення пожеж на хлібних полях, а також всіх землекористувачів, які орендують земельні частки (паї) попереджено про заборону спалювання сухої трави, стерні, соломи, після збиральних залишків та сміття.

Також було визначено водоймища, які придатні для використання гасіння пожеж.

На полігоні твердих побутових відходів, який розташований за межами населених пунктів Більмацької селищної ради навколо полігону на відкритих територіях створено мінералізовані смуги, а також на полігоні ТПВ було встановлено ємкість для гасіння пожеж.

В 2016 році завершені роботи щодо організації і встановлення меж території об’єкту природно-заповідного фонду геологічної пам’ятки природи місцевого значення «Більмак-Могила» розташованої на східному боціс.Трудове.

На виконання першого етапу проведення операції «Урожай-2016» в Більмацькому районі, посадові особи селищної ради брали участь у районній робочій групі по обстеженню земельних ділянок (невитребуваних земельних часток (паїв) (сіножаті, пасовища, багаторічні насадження), переданих в оренду районною державною адміністрацією.

В ході обстеження було встановлено не цільове використання земельних ділянок, використання їх без правовстановлюючих документів та самовільне зайняття земель.

Виконавчим комітетом селищної ради орендарів, які користуються земельними ділянками з порушенням їх цільового використання попереджено про заборону використання земельних ділянок не за цільовим призначенням та рекомендовано для врегулювання договірних відносин звернутись до орендодавця – Більмацької районної державної адміністрації.

Також комісією селищної ради було розглянуто звернення мешканців пров. Мирного в смт. Більмак, щодо зобов’язати орендаря водного об’єкту (ставок колишнього КСП «Україна», який розташований за межами населених пунктів Більмацької селищної ради) знизити рівень води в ставку.

Комісією з самоврядного контролю за використанням та охороною земель територіальної громади смт. Більмак було обстежено земельну ділянку за адресою: смт. Більмак, пров. Мирний, 27 та водний об’єкт (ставок колишнього КСП «Україна») і складений відповідний акт.

В результаті розгляду заяви, комісія рекомендувала Більмацькій районній державній адміністрації розірвати договір оренди землі та водного об’єкту з орендарем ставка так як згідно чинного законодавства до повноважень селищної ради не належить надання у користування на умовах оренди водних об’єктів державного значення.

Від Більмацької районної державної адміністрації надійшов лист в якому повідомлено, що зазначене вище питання було винесене на розгляд засідання постійної комісії з питань ТЕБ та НС Більмацького району яка відбулася 20.07.2016. Також в листі зазначено, що 08.08.2016 проведено перевірку та складено акт обстеження водного об’єкту та стану гідроспоруд інженером з використання водних ресурсів Запорізького МУВГ в ході якої визначені незначні порушення, але підстави для розірвання договорів оренди відсутні.

На території Більмацької селищної ради виявлено 6 стихійних сміттєзвалищ з яких 3 ліквідовано.

Розглянуто 9 звернень від громадян та організацій з проханням надати дозволи на видалення зелених насаджень.

Видано 8 ордерів на видалення зелених насаджень, загалом надано дозволи на видалення 50 дерев. Відмовлено в 1 клопотанні на видалення зелених насаджень.

Надано 5 дозволів на порушення об’єктів благоустрою у зв’язку з проведенням аварійних ремонтно – відновлюваних робіт та проведення систем водопостачання.

Проведено роботу з населенням щодо дотримання Правил благоустрою населених пунктів територіальної громади та роз’яснено чинне законодавство у сфері благоустрою населених пунктів та відповідальність за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів.

Виписано 147 попереджень з  проханням дотримання Правил благоустрою. Переважна більшість попереджень видана за порушення підпункту 4.3.1 пункту 4.3 розділу 4 Правил благоустрою а саме: захаращування прилеглої території будівельними матеріалами.

Проводилася робота щодо укладення організаціями, установами, підприємствами та населенням договорів на вивезення твердих побутових відходів та сплати заборгованості за вивезення твердих побутових відходів.

З метою   забезпечення належної організації  збирання та вивезення твердих побутових відходів за кошти селищного бюджету в 2016 році придбано спеціалізований автомобіль для збирання та транспортування твердих побутових відходів – 1740,000 тис.грн.  та  20 контейнерів для збирання твердих побутових відходів –92,000 тис.грн;

 

Утримання та ремонт об’єктів соціально-культурної сфери

         В  2016 році виконані роботи поутепленню фасадів  дошкільного навчального закладу «Тополька»  в смт.  Більмак на суму 656,668 тис.грн (в т.ч. за рахунок коштів обласної субвенції – 620,952 тис.грн).

         Здійснено реконструкцію  частини покрівлі будівлі дошкільного навчального закладу «Сонечко» за адресою: вул. Центральна, 3а,смт. Куйбишеве» на суму 112,849 тис.грн.

         Частково виконані роботи по капітальному ремонту ДНЗ «Барвінок» в с. Трудове (виконано заміну вікон та дверей, улаштування підпокриття підлоги основи із плит ОСБ та покриття лінолеуму, улаштування обшивки укосів та їх фарбування, утеплення горішнього перекриття).

         Виготовлено, здійснено перерахунок проектно-кошторисних документацій та проведено експертизи по проектам на проведення капітального ремонту ДНЗ «Сонечко», капітальний ремонт системи опалення будівель ДНЗ «Сонечко» та ДНЗ «Тополька»,проведення модернізації котелень з переведенням на альтернативний вид палива ДНЗ «Сонечко» та ДНЗ «Тополька».

        Придбано:

- огорожу для забезпечення безпечних умов перебування дітей в ДНЗ «Барвінок» – 84,481 тис. грн;

- дитячий майданчик для ДНЗ «Барвінок» – 15,100 тис.грн;

- 2 тіньових навіси по 28,000 тис.грн  для ДНЗ «Сонечко»;

- опалювальний котел для ДНЗ «Тополька» – 50,000 тис.грн.

         Виконано роботи:

- замінено автоматичні вимикачі у ввідній та розподільчих шафах в приміщенні ДНЗ «Тополька» на суму 12,579 тис.грн;

- замінено автоматичні вимикачі у ввідній та розподільчих шафах в приміщенні ДНЗ «Сонечко» –на суму 11,426 тис.грн;

-  встановлено жолоби водовідведення в ДНЗ «Сонечко» –11,980 тис.грн.

 

Розвиток культури та спорту

         З метою покращення матеріально-технічної бази Куйбишевської дитячо-юнацької спортивної школи та для більш якісного проведення навчально-тренувальних занять спортивних секцій придбано спортивний інвентар та обладнання: футбольні, волейбольні м’ячі та м’ячі для міні футболу, волейбольні та  футбольні сітки, кубки для нагородження, кімоно для дзюдо на суму 30,000 тис.грн.

         Придбано пересувне приміщення для зберігання інвентарю для догляду за центральним  стадіоном – 35,000 тис.грн.

         Для проведення культурно-розважальних заходів придбано звуко-підсилювальну апаратуру для сільського клубу в  с. Трудове – 29,900 тис.грн.

Придбано спортивно-ігровий комплекс для дитячого майданчика по вул. Горького – 7,900 тис.грн та облаштовано поверхню  цього новоствореного дитячого майданчика; придбано дитячий ігровий майданчик для с. Трудове – 17,600 тис.грн.

 

Залучення коштів і інфраструктуру територіальної громади:

        Відповідно до Положення про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів територіальної громади забудовниками в 2016 році до спеціального фонду селищного бюджету перераховано коштів пайової участі в сумі 6,8 тис. грн.

 

Утримання дорожньої мережі:

Відповідно до Програми будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг територіальної громади смт. Більмак на 2016-2017 роки, у 2016 році було виконано:

- капітальний ремонт дороги по вулиці Східна в смт. Більмак (улаштування основ та покриттiв з пiщано-гравiйних сумiшей оптимального гранулометричного складу одношарових, товщиною 12 см.), на загальну суму 111,846тис. грн.;

- капітальний ремонт частини дороги по вулиці Запорізькій від буд.     № 127 до буд. № 151 в смт. Більмак (улаштування основ та покриттiв з пiщано-гравiйних сумiшей оптимального гранулометричного складу одношарових, товщиною 12 см.)на загальну  суму 195тис. грн.;

- капітальний ремонт перехрестя доріг по вул. Миру та пров. Соборному в смт. Більмак - на загальну  суму 110тис. грн.;

-  капітальний ремонт перехрестя доріг по вул. Вороніна та пров. Поштовому в смт. Більмак на загальну  суму 76, 3тис. грн.;

-  поточний ремонт дороги по вул. Смирновав смт. Більмак на загальну  суму 58, 6тис. грн.;

-  поточний ремонт дороги по вул. Суворовав смт. Більмак на загальну  суму 49, 96тис. грн.;

-  поточний ремонт дороги по вул. Центральнійв смт. Більмак на загальну  суму 199, 994тис. грн.;

-  поточний ремонт дороги по вул. Мирув смт. Більмак на загальну  суму 13,8тис. грн.;

-  поточний ремонт дороги по пров. Поштовомув смт. Більмак на загальну  суму 31,9тис. грн.;

-  поточний ремонт частини дороги по вул. Шевченкав смт. Більмак на загальну  суму 89,4 тис.грн.;

- поточний ремонт частини дороги по вул. Зорянійв смт. Більмак (виправлення профілю основ гравійних без додавання нового матеріалу та з додаванням ЩПС), на загальну  суму 48,2тис. грн.;

-  поточний ремонт частини дороги по вул. Ключовав смт. Більмак (виправлення профілю основ гравійних без додавання нового матеріалу та з додаванням ЩПС),на загальну  суму 43тис. грн.;

-  поточний ремонт частини дороги по вул. Визволителівв смт. Більмак (виправлення профілю основ гравійних без додавання нового матеріалу та з додаванням ЩПС)на загальну  суму 99,95тис. грн.;

-  поточний ремонт частини дороги по вул. Маяковськогов смт. Більмак (виправлення профілю основ гравійних без додавання нового матеріалу та з додаванням ЩПС),на загальну  суму 29,713тис. грн. ;

- поточний ремонт провулку між вул. Шкільною та вул. Польовоюв смт. Більмак (улаштування основ та покриттiв з пiщано-гравiйних сумiшей оптимального гранулометричного складу одношарових, товщиною 12 см)на загальну  суму 34тис. грн.;

-  поточний ремонт частини дороги по вул. Польовійв смт. Більмак (виправлення профілю основ гравійних без додавання нового матеріалу, грейдерування),на загальну  суму 10,6тис. грн. 

-  поточний ремонт частини дороги по вул. Марії Володовоїв с. Червоне Озеро (виправлення профілю основ гравійних без додавання нового матеріалу, грейдерування),на загальну  суму 3,5 тис. грн.;

- поточний ремонт частини дороги по вул. Українськійв смт. Більмак (виправлення профілю основ гравійних без додавання нового матеріалу, грейдерування),на загальну  суму 8,454тис. грн. ;

     Всього в 2016 році було виконано капітального та поточного ремонту асфальтобетонного покриття загальною площею 1840,0 кв.м. на суму 629,679 тис. грн. 55 коп., капітального та поточного ремонту з улаштування основ та покриттiв з піщано-гравійних сумішей загальною площею 3670,0 кв.м., на суму 340,817 тис. грн. 86 коп.,  поточного ремонту доріг з виправлення профілю основ гравійних без додавання нового матеріалу та з додаванням ЩПС, загальною площею 10500 кв.м. на суму 220,781 тис. грн. 86 коп. та поточного ремонту доріг виправлення профілю основ гравійних без додавання нового матеріалу 2480 кв.м. на суму 22,532 тис. грн. 83 коп.

Всього в 2016 році на утримання та ремонт доріг витрачено 1213,812 тис.грн.

                               

Утримання та ремонт житлового фонду

В 2016 році проведено перерахунок кошторисної документацій «Реконструкція будинку по вул. Центральній, 21 в селищі Куйбишеве, Запорізької області з використанням енергозберігаючих технологій» в частині кошторису, без зміни проектних рішень на суму 2,253 тис. грн. пропозиції щодо виконання проекту за рахунок відповідної субвенції у 2017 році подані до Запорізької ОДА.

 

Водопостачання та водовідведення

В 2016 році було проведено коригування та експертиза проектно-кошторисної документації по об’єкту «Будівництво випуску каналізації від житлових будинків № 46,48 по вул. Центральній в смт. Більмак на суму 3,288 тис. грн., але через значну ціну на виконання робіт проект не було реалізовано, пропозиції щодо виконання проекту за рахунок відповідної субвенції подані до Запорізької ОДА.

 Також планувалися кошти на співфінансування об’єкту «Реконструкція споруд для очистки стічних вод смт. Більмак Більмацького району Запорізької області», але не були використані, так як  виконавцем  не були виконані роботи  до кінця  року.

 

Розроблення містобудівної документації

Відповідно до Програми розроблення планувальної документації територіальної громади смт. Більмак на  2016-2017 роки, у 2016 році було виконано:

по розробці Генерального плану смт. Більмак- комплекс топографо-геодезичних робіт (тахеометрична зйомка масштабу 1:2000) на суму 160,914 тис. грн.;

-формування інформації топографо-геодезичної зйомки в електронному виді в векторному форматі в державній системі координат території проектування та формування інформації Генерального плану та Плану зонування смт. Більмак  в електронному виді в геоінформаційній системі  в державній системі координат на суму109,300тис. грн.;

По розробці Генерального плану с. Трудове  було виконано -  комплекс топографо-геодезичних робіт (тахеометрична зйомка масштабу 1:2000), формування інформації топографо-геодезичної зйомки в електронному виді в векторному форматі в державній системі координат території проектування та формування інформації Генерального плану та Плану зонування  с. Трудове в електронному виді в геоінформаційній системі  в державній системі координат на суму 28,891 тис. грн.; розробка Генерального плану  с. Трудове. Розробка Плану зонування. Розробка розділу «Цивільний захист» на суму 19,9 тис. грн.

 

           Розвиток житлово-комунального господарства

В результаті виконання Програми розвитку житлово-комунального господарства територіальної громади смт. Більмак на 2015-2017 роки в 2016 році були використані кошти:

– по заходу «Фінансова підтримка підприємств житлово-комунального господарства комунальної форми власності, фінансова допомога на поточні видатки» у зв’язку з відсутністю обігових коштів у КП “Куйбишевський водоканал”, в т.ч.: 255,412 тис.грн було спрямовано на погашення заборгованості із заробітної плати з нарахуваннями;

- на сплату екологічного податку 31,125 тис. грн,;

- на оплату оренди грузового автомобіля САЗ-3305 – 8,932 тис.грн,;

- на придбання комплекту шин для автомобіля ГАЗ 3309 – 15,899 тис.грн,;

- на проведення переобладнання автомобіля ГАЗ 3309 – 10,000 тис.грн;

- оренда майна та послуги по його утриманню у сумі 47,708 тис.грн. 77 коп.;

- на придбання ПММ у сумі 11,652 тис. грн. 50 коп.;

- на проведення переобладнання автомобіля ГАЗ 3309 (встановлення гідро- підсилювача) – 7,980 тис.грн,;

- на сплату ПДВ – 9,0 тис. грн.;

- на запасні частини та масло – 7,762 тис. грн. 10 коп.;

- на виплату реструкторизованої  індексації та нарахувань по заробітній платі у сумі 26,107 тис. грн. 16 коп.;

- на проведення технічного обслуговування придбаного сміттєвоза – 20,296 тис. грн. 56 коп.;

- по заходу «Переоснащення, капітальний ремонт, оновлення основних засобів, що використовуються для виробництва та надання послуг комунальними підприємствами» проведено переобладнання автомобіля ГАЗ 3309, що збирає тверді побутові відходи на суму - 85,000 тис.грн;

Всього по програмі на розвиток  житлово-комунального господарства використано коштів у сумі 536,875 тис. грн.

Участь у заходах державного рівня, семінарах, тренінгах

Селищний голова  протягом 2016 року брав участь у робочій  навчально-ознайомлювальній поїздці до Німеччини на запрошення місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Регіональний центр розвитку спроможних територіальних громад Запорізької області»   з 26 вересня  до 01 жовтня 2016 року , в роботі  Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України, в семінарах , що проводилися районною державною адміністрацією ,  також   на запрошення  був присутнім на  сесіях  районної ради

Пленарні засідання ради,  робота постійних комісій  та виконавчого комітету селищної ради

Більмацька ( Куйбишевська) селищна  рада сьомого скликання почала працювати 19 листопада 2015 року. В її склад увійшли 26 депутатів ( 11 жінок і 15 чоловіків).

 З початку повноважень селищної ради проведено 12 сесій, за час повноважень ради прийнято 503 рішення.

Депутати селищної ради активно працюють в постійних депутатських комісіях, які створені за галузевим принципом. А саме:

- постійна комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку ;

- постійна комісія з питань депутатської етики, гуманітарних та соціально-культурних питань;

- постійна комісія  з питань  житлово-комунального  господарства, благоустрою та комунальної власності;

- постійна комісія  з питань промисловості, підприємницької діяльності та регуляторної політики;

- постійна комісія з питань містобудування, агропромислового комплексу, земельних відносин та  охорони природи.

Всі проекти рішень, які виносяться на розгляд  селищної ради,  попередньо розглядаються на засіданнях постійних комісій. Хоча рішення комісій і носять рекомендаційний характер, селищна рада завжди враховує пропозиції постійних комісій і на сесії рішення селищної ради  майже завжди приймаються з їх  врахуванням.

          Виконавчим органом селищної ради  є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень.

       Селищною радою затверджено склад виконавчого комітету у кількості 9 осіб, а саме:

 1. Будник Павло Іванович 

2. Саїнський Микола Андрійович           

3. Мусенко Тетяна Володимирівна      

4. Суржик Наталя Петрівна     

5. Вітер Ірина Петрівна  

6. Грицан Антоніна Василівна                                                                       

7.Боркун Світлана Іванівна               

8. Довгаль Микола Іванович             

9. Ляшенко Сергій Ігорович  

             Засідання виконавчого комітету міської ради проводяться відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та згідно затвердженого плану роботи.

        За  звітний  період підготовлено та проведено 33 засідання виконавчого комітету, на яких розглянуто та прийнято 397 рішень. 

          На засіданнях виконавчого комітету щоквартально розглядаються  звіти про виконання селищного бюджету  по доходах  та  видатках та  місцевих бюджетних програм, про забезпечення вимог законодавства щодо розгляду звернень громадян, звіти про роботу  комунального підприємства,  питання  що стосуються  затвердження   селищного бюджету та внесення змін до нього .

        З  01.04.2016 року виконавчий комітет селищної ради  почав надавати  адміністративні послуги з  реєстрації  місця проживання та зняття  з  реєстрації.

 

                                  Робота зі зверненнями громадян

Одним із пріоритетних напрямків діяльності селищного голови та апарату селищної ради є робота зі зверненнями громадян та надання якісних адміністративних послуг. Із цією метою створено належні умови прийому громадян, забезпечено своєчасний та якісний розгляд пропозицій, заяв і скарг, оперативного вирішення порушених у них питань.

Розпорядженням селищного голови від 04.01.2016 року № 1 затверджений графік особистого прийому  громадян  керівниками. Прийом громадян здійснюється в кабінетах відповідних осіб. Прийом громадян здійснюється і поза графіком.

     Протягом 2016 року селищною радою, виконавчим комітетом, посадовими особами виконавчого комітету розглянуто  675 звернень від  1098 громадян, в тому числі  540 письмових та 135 усних (на особистому прийомі). Було отримано 653 індивідуальних звернення і 22 колективних.

     223 звернення (або 33 %)  надійшло від пільгових категорій населення  - від інвалідів, учасників бойових дій, ветеранів праці, пенсіонерів. 

     Від органів влади надійшло 3 звернення  від райдержадміністрації, 2 від райради.

   За результатами розгляду 588 звернень вирішено позитивно, на 87  дано роз’яснення.

В інші установи  протягом 2016 року переслано за належністю 5 звернень – 1 до Служби автомобільних доріг у Запорізькій області, 2   РВ ГУНП та 2 до КП «Куйбишевський водоканал».

В основному всі звернення розглядаються на засіданнях виконавчого комітету та сесіях селищної ради. Дописувачам видаються  копії прийнятих рішень  та  письмові відповіді.

Найбільше звернень отримано з питань аграрної політики та земельних відносин – 256, що становить 38 % від загальної кількості звернень. Розглянуто  229 звернень  з питань  соціального захисту (надання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, на поховання, складання актів про фактичне проживання громадян для отримання виплат та пільг), 41 звернення з питань комунального господарства (це питання роботи комунальних підприємств, водопостачання, водовідведення, видалення аварійних зелених насаджень, освітлення вулиць, ремонту і стану доріг).  Посадовими особами виконавчого комітету  в 2016 році видано 5147  довідок.

 

Інформаційна робота селищної ради, доступ до

публічної інформації, висвітлення діяльності

Із метою забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» діє офіційний  сайт  селищної ради: www.kbv.zp.ua.

          Сайт містить рубрики, у яких висвітлюється інформація про діяльність селищної ради та виконавчого комітету, зокрема протоколи та рішення сесій селищної ради та виконавчого комітету, перелік послуг, які надаються виконавчим комітетом та інше тощо.

           Також у разі потреби випускається інформаційний бюлетень територіальної громади.

 В  2016 році до селищної ради надійшло  15 запитів на публічну інформацію, на всі надані відповіді в установлені законодавством терміни.     

 

                                           Плани на 2017 рік

В  2017 році планується отримати доходів загального  фонду селищного бюджету у сумі   9108,264 тис.грн., що на 0,9 % або на 86,258  тис.грн. більше  надходжень  2016 року. 

На утримання виконавчого апарату селищної ради у 2017 році заплановані видатки за рахунок власних надходжень селищного бюджету по загальному фонду у сумі  1705,196  тис. грн , що на 27,2 % більше планових показників 2016 року  та  70,000 тис.грн. по спеціальному фонду.

На виконання місцевих бюджетних програм   планується направити  7388,468  тис.грн.,  з  них:

1. Програма  благоустрою населених пунктів  територіальної громади смт. Більмак  на 2016-2017 роки     -  2677,291 тис.грн.

2.  Програма   розвитку  житлово-комунального господарства  територіальної громади  смт. Більмак  на 2015-2017 роки  -184,513тис.грн. Кошти будуть використані  на  фінансову підтримку КП «Куйбишевський водоканал».

3. Програма  соціального захисту окремих категорій населення  територіальної громади  смт. Більмак  на 2016-2017 роки -  406,118 тис.грн.

В т.ч.  на надання матеріальної допомоги учасникам бойових дій, партизанам, інвалідам Великої вітчизняної війни, ліквідаторам наслідкам аварії на ЧАЕС, воїнам-інтернаціоналістам, учасникам антитерористичної  операції, малозабезпеченим та пільговим категоріям  громадян, воїнам- контрактникам, та іншим – 252,000 тис. грн. та фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, не здатні до самообслуговування і потребують  сторонньої допомоги- 154,118  тис.грн.

4.  Програма висвітлення діяльності  органів місцевого самоврядування територіальної громади смт. Більмак на 2015-2017 роки  - 10,400 тис.грн.

Кошти  передбачається використати  на   видання  та розповсюдження   інформаційного бюлетеня «Вісник територіальної громади смт. Куйбишеве» 6,000 тис.грн.,  на публікацію оголошень - 2,400 тис.грн., на забезпечення функціювання офіційного веб-сайту  селищної ради -  2,000 тис.грн.

5.  Програма  по управлінню комунальним майном  територіальної громади смт. Більмак  на 2016-2017 роки  / КТКВК – 130,600  тис.грн.

Кошти передбачається використати на оплату послуг за: оцінку майна, оформлення правових документів, розміщення повідомлень в   засобах   масової інформації,   оформлення документів на право користування земельними ділянками, нотаріальні послуги, послуги технічної інвентаризації - 30,000тис.грн., інші видатки, пов’язані з управлінням та збереженням комунального майна – 100,500 тис.грн.(оплата електроенергії по ДНЗ та закладам культури),сплату земельного податку та інші податки і збори 0,100 тис.грн.

6. Програма проведення урочистих та святкових заходів на 2016-2017 роки / КТКВК – 42,000 тис.грн.

Кошти планується  використати  на проведення святкових заходів та придбання  новорічних подарунків для пільгових категорій дітей.

7. Програма підтримки та розвитку фізичної культури і спорту на території Більмацької  селищної ради на 2016- 2017 роки-  114,587 тис.грн.

Кошти будуть використані на виплату заробітної плати особі, що доглядає за центральним стадіоном, утримання об'єкту,  капітальний  ремонт  підпірної стінки та придбання спортивного інвентаря  для дитячої спортивної школи.

8.  Програма проведення щорічного конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» на 2015-2017 роки смт. Більмак  – 10,000 тис.грн. на преміювання переможців конкурсу.

9.   Програма поводження з твердими побутовими відходами на території Більмацької  селищної ради на 2016-2017 роки – 194,497 тис.грн.- кошти будуть використані на  впорядкування полігону твердих побутових відходів , ліквідацію стихійних сміттєзвалищ та на  придбання контейнерів  для збирання твердих побутових відходів.

10.  Програма  організації громадських робіт на території  Більмацької  селищної ради  на 2016-2017 роки -  23,000 тис.грн.

11.  Програма «Шкільний автобус» на 2017 рік

На реалізацію заходів Програми передбачається  субвенція районному бюджету  на  страхування, техогляди, придбання паливо-мастильних матеріалів та запчастин для шкільних автобусів  в сумі  112,342 тис. грн.

12.  Програма  будівництва, реконструкції, ремонту та утримання  вулиць та доріг територіальної громади смт. Більмак  на 2016-2017 роки -1576,779  тис.грн.

13.  Програма розроблення планувальної документації  територіальної громади  смт. Більмак  на 2016-2017 роки  -430,000 тис.грн.

14. Програма розвитку   дошкільної освіти на території Більмацької  селищної ради на   2016-2017   роки  - 387,700 тис.грн.

15. Програма  будівництва та реконструкції  мереж зовнішнього освітлення  вулиць населених пунктів територіальної громади  смт. Більмак на 2015- 2017 роки -20,000 тис.грн.

16. Програма  реконструкції та капітального ремонту об’єктів  соціально-культурного призначення територіальної громади  смт. Більмак  на 2015-2017 роки- 270,000 тис.грн.

17.  Програма утримання об’єктів  спільного користування  територіальної громади  смт. Більмак  на 2016-2017 роки - 40,919 тис.грн. на утримання КУ «Об’єднаний трудовий архів сільських, селищних рад  району »-40,919 тис.грн.

18.  Програма  розробки  Стратегії розвитку території територіальної громади смт. Більмак на 2017-2022 роки- 46,000 тис.грн.

19.  Програма розвитку культури  територіальної громади смт. Більмак на 2016-2017 роки - 30,000  тис.грн.

20. Програма проведення експертної оцінки земельних ділянок  несільськогосподарського призначення, що підлягають продажу в населених пунктах територіальної громади смт. Більмак  на 2016-2017 роки- 5,000 тис.грн. на проведення експертної оцінки  земельної ділянки.

21.  Програма  організації харчування дітей в навчальних закладах  на території  Більмацької селищної ради на  2016-2017 роки -631,722 тис.грн.

22.   Програма  першочергових природоохоронних  заходів територіальної  громади смт. Більмак  на 2016-2017 роки – 20,000 тис.грн. на придбання контейнерів для  збирання  ТПВ.

 

Більмацький селищний голова                                              П.І. Будник      

 
free pokerfree poker
© Більмацька селищна рада, Запорізька область, Україна