Оголошення

Друк E-mail

Шановний депутат селищної ради!

Стаття 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VIІ визначає перелік суб'єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та порядок подання ними декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.
Пунктом 2 ПРИКІНЦЕВИХ ПОЛОЖЕНЬ Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єкти декларування подають декларації в порядку і за формою, встановлених Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції». Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Законом України «Про запобігання корупції» до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, віднесено, зокрема, депутатів місцевих рад.
Згідно з ч.3 ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
У 2016 році декларації подаються до кадрових підрозділів відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права.
З огляду на викладене, депутати Куйбишевської селищної ради сьомого скликання зобов'язані подати до 31 березня 2016 року включно декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік :
за місцем роботи (служби) - для працівників державних органів, органів виконавчої влади та юридичних осіб публічного права;
до виконавчого комітету селищної ради – для самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів;
одночасно за місцем роботи та до виконавчого апарату селищної ради - для працівників юридичних осіб приватного права.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 2012 року № 64 «Про виготовлення бланків декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру» установлено, що: бланки декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру виготовляються особами, які відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» заповнюють і подають декларації, шляхом роздрукування або копіювання їх на папері формату А4 за формою, наведеною в додатку до зазначеного Закону (включаючи примітку);
бланк складається з 10 сторінок (не допускається ані зменшення, ані збільшення їх кількості);
зазначені бланки не є бланками документів суворої звітності.
Депутати Куйбишевської селищної ради подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (оригінал документу) особисто секретарю селищної ради або засобами поштового зв'язку (рекомендованою кореспонденцією з описом вкладення) до виконавчого комітету селищної ради.
На підставі Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад належать до суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення.
Звертаємо увагу на те, що відповідно до ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, -
тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані -
тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою або другою, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією доходу чи винагороди та з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.
Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, -
тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідальність за цією статтею за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно майна або іншого об'єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 мінімальних заробітних плат.
Прохаю депутатів Куйбишевської селищної ради відповідно до цих роз'яснень подати до 17-ї години 31 березня 2016 року антикорупційні декларації до виконавчого комітету селищної ради.

З повагою,
cелищний голова                                                                                                                                                                       П.І. Будник

 
free pokerfree poker
© Більмацька селищна рада, Запорізька область, Україна