Повідомлення

Друк E-mail

ПАМ’ЯТКА
щодо прийняття на військову службу за контрактом

            Президентом України – Верховним головнокомандуючим Збройних сил України пріоритетним видом  комплектування Збройних Сил України на 2016 рік визначено прийом на військову службу за контрактом.

            На військову службу за контрактом приймаються громадяни віком від 18 до 40 років, які пройшли професійно психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби. На сьогодні, під час дії особливого періоду граничний вік призову збільшується до 60 роківтерміну перебування військовозобов’язаних у запасі.

            Перевага надається громадянам, які: не мають обмежень за станом здоров’я, мають цивільну освіту за спорідненими з військовими спеціальностям, мають  високий рівень фізичної підготовленості.

Строки укладання контрактів

            Для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, установлюються такі строки військової служби в календарному обчисленні:

            для осіб рядового складу – 3 роки;

            для осіб сержантського та старшинського складу – від 3 до 5 років;

            Для громадян, які приймаються на військову службу за контрактом під час дії особливого періоду контракт заклечається терміном на 6 місяців або закінчення особливого періоду.

Перевагами проходження військової служби за контрактом

у Збройних Силах України є:

            гарантоване грошове забезпечення, яке з 1 січня 2016 року збільшено та складає від 7 тис. грн. Щорічно виплачується матеріальна допомога на соціально-побутові потреби, матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі місячного грошового утримання;

            речове забезпечення;

            соціальні гарантії – безоплатна медична допомога військовослужбовцю та членам його сім’ї, право на санаторно-курортне лікування;

            щорічна відпустка від 30 до 45 календарних днів із збереженням грошового, матеріального забезпечення;

            можливість отримання безкоштовного житла за рахунок держави;

            забезпечення службовим житлом;

            можливість отримання первинного офіцерського звання;

            вищий ніж у цивільному секторі розмір пенсійного забезпечення та можливість його отримання.

Право на освіту

Особи рядового складу , сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та заключили 2-й контракт, мають право навчатися безкоштовно та без відриву від військової служби у вищих навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах, - в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

Право на пенсію

Пенсіонерам, які прийняті на військову службу за контрактом під час дії особливого періоду виплата пенсій не припиняється.

Алгоритм щодо порядку оформлення на військову службу за контрактом

            Громадяни, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом звертаються до військових комісаріатів за місцем перебування на військовому обліку або реєстрацію місця проживання, надають заяву щодо прийняття їх на військову службу за контрактом. Після вивчення особистих якостей, кандидат направляється до військової частини для отримання Письмової згоди. Кандидати, які отримали письмову згоду з військового комісаріату такі документи для формування особової справи:

            автобіографію в рукописному і надрукованому примірниках;

            копію паспорта громадянина України та довідки про присвоєння індивідуального ідентифікаційного    номера фізичної особи платника податків та інших обов’язкових платежів;

            копії документів про освіту та трудову діяльність;

            службову характеристику (з місця роботи або навчання);

            копії документів про народження та сімейний стан;

            довідку про склад сім’ї та місце реєстрації або фактичного проживання;

            військовий квиток (для військовозобов’язаних);

            дві фотокартки розміром 9х12 см;

письмову згоду на проведення спеціальної перевірки (під час дії особливого періоду спеціальна перевірка не проводиться);

довідка Головного управління Національної поліції про відсутність судимості.

З кандидатами організовується проведення професійно-психологічного відбору. Після цього вони проходять медичний огляд військово-лікарською комісію (ВЛК) щодо придатності за станом здоров’я до проходження військової служби на відповідні посаді. Разом з тим необхідно надати: сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду; довідки про: відсутність перебування  на обліку у психоневрологічному, шкірвенерологічному та тубдиспансері; про відсутність вагітності (для жінок); визначення групи крові та резус-фактора; результати аналізів на ВІЛ, сифіліс, гепатитів “B” та “C”.

 
free pokerfree poker
© Більмацька селищна рада, Запорізька область, Україна