bydnuk

Шановні добродії!
Щиро вітаю Вас на сторінках нашого сайту.

Куйбишевська селищна рада - це майже дев'ять тисяч жителів або більше третини населення однойменного району. Тут розташовані всі районні установи та організації, майже всі промислові підприємства, зосередження переважна більшість бізнесових структур.
 
Історія нашого селища налічує більше двох століть.
Рівновіддаленість від крупних промислових центрів та побережжя Азовського моря дозволяє нам відчувати себе в центрі економічного, політичного та культурного життя. Ми не відчуваємо себе глибинкою чи периферією. 130 кілометрів від Запоріжжя та Донецька чи 80 кілометрів до Маріуполя та Бердянська за сьогоднішнього прогресу це не відстань.
 

Ми розташовані білля підніжжя Більмак-могили, однієї з найвищих точок не тільки Приазовської височини, але і всього Лівобережжя. Вважаємо, що живемо в гірському селищі серед безмежного українського степу. Висота Більмак-могили 324 метри над рівнем моря дозволяє нам почуватися Вершиною Приазов'я з особливим мікрокліматом, особливою аурою, особливою енергетикою. На території селищної ради збереглися кургани періоду бронзи та більш юного часу, тобто люди жили тут з кам'яного віку.

 Тут досі витає дух прадавніх людей, чується тупіт кінських копит кочівників, дзвенять сарматські та скіфські печі, мчать крізь віки безстрашні амазонки... Тут серед безкрайнього моря ковили та незайманого степу в останній четверті XVII століття з'явилося село. Ще й досі у нас можна знайти ділянки землі яких не торкнулася господарська діяльність людини. Тут повітря на диво чисте, напоєне степовими травами та ароматами з півтора тисячі гектарів лісових масивів, які закладались в наших краях майже 150 років тому, піонером степового лісорозведення академіком Докучаєвим.
 

На території селищної ради, чи в безпосередній близькості від неї, починаються більше десятка степових річок: Гайчул, Конка, Кам'янка, Берда, Молочна, Обіточка, Грузенька та інші несуть свої води як до Дніпра, так і до Азовського моря.

Граніт, що видобувається з надр Більмак-могили фахівці вважать одним з найкращих в Україні. Щебінь з нього є основою насипу чи не всієї колії Придніпровської залізниці та доброї половини автомобільних доріг Запорізької області.
 
Наші чорноземи - неоцінений скарб від Всевишнього. Невипадково Куйбишевський район завжди в лідерах сільськогосподарського виробництва, бо до Божого дару наші люди докладають працьовиті руки та прабатьківську селянську мудрість.
Найцінніше наше багатство - це люди. Прості люди, які не зважаючи ні на які перешкоди, від діда-прадіда до внука-правнука виконували свою найвищу місію - сіяли хліб, виховували дітей, цеглинка за цеглинкою будували та прикрашали селища. Саме вони прості трудівники створили неповторну ауру, в якій ми живемо, саме їм ми вклоняємося до землі та відаємо шану за всі наші здобутки. В Куйбишевом народилися чи починали свій трудовий шлях ціла когорта видатних людей, серед яких державні діячі, вчені, лікарі, військові, діячі культури, керівники визнаних у всьому світі підприємств, спортсмени.
 
Мабуть в жодному райцентрі України немає такої Алеї Слави, де стоять бронзові погруддя 12 Героїв Радянського Союзу та повних кавалерів орденів Слави. Ця алея буде продовжуватись бюстами Героїв Соціалістичної Праці, яких у нас також не одиниці. Окрім того росте гіда зміна.
 
Впевнений наше селище найкраще на Україні, в подальшому воно буде ще гарніше і так буде продовжуватися вічно. Це про нас написав земляк, поет Петро Ребро: - Живи і зростай мій краю отчий

Де хліб - мов сонце, повітря - мед

Де кожен другий - коваль чи зодчий
 
Де кожен третій -в душі поет

Завжди готовий до спілкування з Вами особисто в нашому селищі як з партнерами чи гостями.

Телефон: +38-066-784-98-39

E-mail:  Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

 
free pokerfree poker
© Більмацька селищна рада, Запорізька область, Україна