Ми не перекотиполе... Друк E-mail

               Селищна рада вирішила –селищу  Більмак бути! 12 квітня депутати  відхилили пропозиції про перегляд свого рішення.  Незвичне, несподіване, для багатьох образливе рішення. Що це насправді, що воно значить? Окрім того, що це найвища точка Приазов»я ,Причорномор»я , друга за висотою на  Лівобережжі та центрі України, це сакральне  місце , якому поклонялися  всі кочові народи , які перебували тут протягом багатьох тисячоліть. Тут було унікальне святилище , відтворювало міф про створення Землі. Це таке ж ,як і всесвітньо відома мелітопольська Кам’яна могила, місце сили, місце земної і Всесвітньої енергетики, на жаль, недостатньо вивчене, обстежене та як кажуть, «розкручене».     

         Розкопки свідчать, що більше  трьох з половиною тисяч років тому люди вже тут жили (хай і не осіло), а ми всього – навсього трошки більше двохсот. Чиє насправді коріння глибше і чи маємо право ми люди, які прийшли на цю землю після них, про це забувати? Так, ми дійсно не загарбники, земля дісталася нам без війни (ця територія була приєднана до Російської імперії після завоювання Криму), але ми українці, як би нам не хотілося, не можемо вважати себе корінним народом на цій території. Так ми українці, ми патріоти, ми душу й тіло кладемо за незалежність і територіальну цілісність нашої молодої держави, а чи дає це нам право нехтувати пам’яттю тих, хто тут жив споконвіку, що від них залишилось у спадок? Кургани, які ми нещадно розорюємо, назви деяких річок, що зникають,  зникли навіть половецькі баби.

         Хіба що абзац у історичній довідці, та благенькі експонати в збіднілих музейних архівах. Історію землі, на якій ми живемо, треба шанувати, тим більше таке святе для прадавніх жителів цієї території місце сили та святилище  Більмак – могили. Вони вже знаходяться в плачевному стані, кар’єр місцевого підприємства потихеньку підбирається до його вершини, і ніхто не може гарантувати, що в наші буремні часи вона не зникне з лиця землі. Тож справедливо буде увічнити цей визначний топонім у назві селища.

Я впевнений, що  неоднозначне, для когось незрозуміле, дивне рішення про зміну назви селища, в майбутньому, дасть нам позитив, енергію Всесвіту, а душі пращурів стануть нашими заступниками та ангелами на землі й на небі.

Не годиться нам зневажливо, зверхньо ставитись до тюрських народів («ми українці, нащо нам ті дикі кочівники!»). Ми забуваємо, що переважна більшість з них,кіммерійці, скіфи, сармати,  були на той час найбільш розвинені, організовані та самобутні, у порівнянні з іншими народами. В нашій крові, як незаперечно доводять історики, тече частинка і їхньої крові, отже ми рідні і цим все сказано!

 Давайте продовжувати історію  не як високомірні невігласи, всезнайки та всевмійки, а як покірна роботяща невістка, яка сприймає традиції чужої сім’ї і врешті стає вправною господинею, а потім  і авторитетною, мудрою бабусею, хранителькою роду, яка береже традиції як старі так і набуті за її життя.

Щодо обурення частини противників назви: -«… ви нас зробили біль маками, і онуки,  і всі потомки будуть більмачатами»,  скажу одне – хто що  шукає – той те  і знаходить. Хтось бачить тільки більмо в оці, а хтось головну висоту, хтось «розділяю» - розділяй і володарюй, а хтось розділяй добро і зло, зерно від полови, вреші водорозділ. Адже нікому в голову не приходить жителів Коростеня вважати хворими на коросту, жителів Гадяча – отруйними плазунами, харків’ян - запльованими, могильовців – могильщиками, а для жителів Чорткова та херсонців взагалі немає пристойних слів. Абсолютна більшість мешканців цих поселень нізащо не погодяться змінити назву міста – це їхня гордість, це їхня історія. Все починається  з нашої голови, якщо ми переповнені негативними думками, зневажаємо самих себе – хто ж нас буде поважати! Коли людина думає тільки про хворобу, якої немає, врешті решт вона точно захворіє.  

Через декілька років ми також з гордістю будемо говорити – я з Більмака!

Вірю так буде!

         До мене усвідомлення величі, самобутності значення цього слова також прийшло не одразу, адже як відомо, я вносив свої пропозиції, на мій погляд, достойні, змістовні, але з позицій сьогоднішнього дня вони значно поблякли. Впевнений, таке ж усвідомлення прийде і до вас, шановні жителі селища та району.

         В усьому напружені та негативних моментах процесу перейменування бачиться і значний позитив. Збільшилась, особливо на завершальному етапі, кількість жителів, які вважають себе особисто причетними до процесу творення історії нашого краю. Я вдячний активістам, які проводили опитування, доводячи переваги тієї, чи іншої назви, хоч ця робота не увінчалась успіхом. Я вдячний жителям району, які подавали свої пропозиції, своє бачення та оцінку процесу перейменування.

Особлива подяка депутатам селищної ради, які в умовах тиску з боку активістів та преси, в обмежених часових рамках прийняли, можливо інтуїтивно, рішення, та за майже два місяці більш глибоко усвідомили його правильність, не піддались на перегляд своєї позиції в бік менш змістовних, але таких, що подобаються виборцям.

Усвідомлюю і свої помилки, що призвели до роботи, яка потім була просто змарнована, як беззмістовна, такої, що не дала б позитивного результату (маю на увазі назву «Добродар»). Більше того, сам вносив таку-ж беззмістовну пропозицію як Благопіль. Це стало наслідком того, що я особисто та працівники апарату селищної ради, закони що стосувались перейменування вивчали поверхово, спирались переважно на закон про декомунізацію, а закони про географію та топоніміку залишили поза  увагою. Цим приношу вибачення за свої помилки, та ще раз висловлюю своє шанування за вашу роботу.

Приношу свої вибачення виборцям, які вважають, що я не прислухався до їх думки, не виправдав їх надій. Час все розставить на свої місця, а сьогодні – «Платон мені   друг, але істина дорожча!».

Неприємно здивувала позиція нашої районної газети, яка замість об’єктивного висвітлення позицій «за» чи «проти» висловлювалась тільки «проти», стала фактичним підбурювачем, центром напруги, закликаючи до акцій протесту, надавала образливі коментарі стосовно депутатів селищної ради та прийнятого рішення. Одні «есемески» чого варті! А назви публікацій «Люди проти, а хто за…» ? Тобто, хто «за» нелюди?

Рішення прийнято, та робота ще не зроблена. Нову назву ще повинна затвердити Верховна Рада, а своє завдання та завдання депутатів селищної ради бачу в переконанні громади, що нова назва відповідає не тільки законам, вона є автентичною, неповторною, це наше власне ім’я. Вона є продовженням, поглибленням історії нашого краю, його більш глибоким та міцним корінням, що сягає сивої давнини.

Це коріння дасть нам нову, свіжу енергію, сили та натхнення, розуміння того, що ми не перекотиполе – ми прийняли цю благодатну землю , ми шануємо людей, які жили тут споконвіку і будемо жити тут завжди в мирі і спокої.

         Будь-яка назва, навіть найвидатніша, повинна наповнюватись реальним змістом. Якщо в селищі буде брудно, незатишно, темно, занедбані соціальні об’єкти та інфраструктур, та наймиліша назва його не врятує! І навпаки назва Більмак засяє новими гранями, коли ми зробимо його чистим і затишним, світлим і усміхненим, з упорядкованими парками і скверами, дорогами  і тротуарами, закладами наповненими дитячими голосами, з розвиненим підприємництвом та достойною заробітною платою на кожному робочому місці.

         В святому писанні сказано: «Судіть  за справами їхніми».   Гарне, змістовне слово  Більмак  нам належить  наповнювати  достойним змістом!

Непорозуміння викликані зміною назви минуть, а назва залишиться, як дерево, що живиться глибоким корінням минулого, а своєю кроною тягнеться до неба майбутнього.

         З повагою
         Селищний голова                                                            Будник Павло Іванович                                                                                 

 
Оголошення Друк E-mail

Шановний депутат селищної ради!

Стаття 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VIІ визначає перелік суб'єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та порядок подання ними декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.
Пунктом 2 ПРИКІНЦЕВИХ ПОЛОЖЕНЬ Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єкти декларування подають декларації в порядку і за формою, встановлених Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції». Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Законом України «Про запобігання корупції» до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, віднесено, зокрема, депутатів місцевих рад.
Згідно з ч.3 ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
У 2016 році декларації подаються до кадрових підрозділів відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права.
З огляду на викладене, депутати Куйбишевської селищної ради сьомого скликання зобов'язані подати до 31 березня 2016 року включно декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік :
за місцем роботи (служби) - для працівників державних органів, органів виконавчої влади та юридичних осіб публічного права;
до виконавчого комітету селищної ради – для самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів;
одночасно за місцем роботи та до виконавчого апарату селищної ради - для працівників юридичних осіб приватного права.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 2012 року № 64 «Про виготовлення бланків декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру» установлено, що: бланки декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру виготовляються особами, які відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» заповнюють і подають декларації, шляхом роздрукування або копіювання їх на папері формату А4 за формою, наведеною в додатку до зазначеного Закону (включаючи примітку);
бланк складається з 10 сторінок (не допускається ані зменшення, ані збільшення їх кількості);
зазначені бланки не є бланками документів суворої звітності.
Депутати Куйбишевської селищної ради подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (оригінал документу) особисто секретарю селищної ради або засобами поштового зв'язку (рекомендованою кореспонденцією з описом вкладення) до виконавчого комітету селищної ради.
На підставі Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад належать до суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення.
Звертаємо увагу на те, що відповідно до ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, -
тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані -
тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою або другою, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією доходу чи винагороди та з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.
Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, -
тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідальність за цією статтею за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно майна або іншого об'єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 мінімальних заробітних плат.
Прохаю депутатів Куйбишевської селищної ради відповідно до цих роз'яснень подати до 17-ї години 31 березня 2016 року антикорупційні декларації до виконавчого комітету селищної ради.

З повагою,
cелищний голова                                                                                                                                                                       П.І. Будник

 
Повідомлення Друк E-mail

Захисти рідну землю –

підпиши контракт із Збройними Силами України!

 Служба за контрактом – це:

1. Грошове забезпечення вже на початку служби – від 7 тисяч гривень, щорічна матеріальна допомога на соціально побутові потреби та оздоровлення у розмірі місячного грошового утримання (14 зарплат на рік!)

2. Повне та безкоштовне речове забезпечення

3. Безкоштовна медична допомога у спеціалізованих медичних закладах для військовослужбовців та членів їх родин

4. Щорічна оплачувана відпустка від 30 до 45 днів

5. Можливість отримання першого офіцерського звання навіть для тих, хто не служив в армії

6. Можливість отримати гідну пенсію (значно вищу, ніж у цивільному секторі), вийти на пенсію за вислугою років

7. Можливість безкоштовного отримання вищої освіти без відриву від служби

8. Суспільна повага і дяка захисникам України

За додатковою інформацією звертатись до районних військових комісаріатів або за телефонами:

(061) 467-54-45, (061) 295-23-22, (061) 764-13-54

Дізнатися більше – http://www.mil.gov.ua/contract

 
Повідомлення Друк E-mail

ПАМ’ЯТКА
щодо прийняття на військову службу за контрактом

            Президентом України – Верховним головнокомандуючим Збройних сил України пріоритетним видом  комплектування Збройних Сил України на 2016 рік визначено прийом на військову службу за контрактом.

            На військову службу за контрактом приймаються громадяни віком від 18 до 40 років, які пройшли професійно психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби. На сьогодні, під час дії особливого періоду граничний вік призову збільшується до 60 роківтерміну перебування військовозобов’язаних у запасі.

            Перевага надається громадянам, які: не мають обмежень за станом здоров’я, мають цивільну освіту за спорідненими з військовими спеціальностям, мають  високий рівень фізичної підготовленості.

Строки укладання контрактів

            Для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, установлюються такі строки військової служби в календарному обчисленні:

            для осіб рядового складу – 3 роки;

            для осіб сержантського та старшинського складу – від 3 до 5 років;

            Для громадян, які приймаються на військову службу за контрактом під час дії особливого періоду контракт заклечається терміном на 6 місяців або закінчення особливого періоду.

Перевагами проходження військової служби за контрактом

у Збройних Силах України є:

            гарантоване грошове забезпечення, яке з 1 січня 2016 року збільшено та складає від 7 тис. грн. Щорічно виплачується матеріальна допомога на соціально-побутові потреби, матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі місячного грошового утримання;

            речове забезпечення;

            соціальні гарантії – безоплатна медична допомога військовослужбовцю та членам його сім’ї, право на санаторно-курортне лікування;

            щорічна відпустка від 30 до 45 календарних днів із збереженням грошового, матеріального забезпечення;

            можливість отримання безкоштовного житла за рахунок держави;

            забезпечення службовим житлом;

            можливість отримання первинного офіцерського звання;

            вищий ніж у цивільному секторі розмір пенсійного забезпечення та можливість його отримання.

Право на освіту

Особи рядового складу , сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та заключили 2-й контракт, мають право навчатися безкоштовно та без відриву від військової служби у вищих навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах, - в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

Право на пенсію

Пенсіонерам, які прийняті на військову службу за контрактом під час дії особливого періоду виплата пенсій не припиняється.

Алгоритм щодо порядку оформлення на військову службу за контрактом

            Громадяни, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом звертаються до військових комісаріатів за місцем перебування на військовому обліку або реєстрацію місця проживання, надають заяву щодо прийняття їх на військову службу за контрактом. Після вивчення особистих якостей, кандидат направляється до військової частини для отримання Письмової згоди. Кандидати, які отримали письмову згоду з військового комісаріату такі документи для формування особової справи:

            автобіографію в рукописному і надрукованому примірниках;

            копію паспорта громадянина України та довідки про присвоєння індивідуального ідентифікаційного    номера фізичної особи платника податків та інших обов’язкових платежів;

            копії документів про освіту та трудову діяльність;

            службову характеристику (з місця роботи або навчання);

            копії документів про народження та сімейний стан;

            довідку про склад сім’ї та місце реєстрації або фактичного проживання;

            військовий квиток (для військовозобов’язаних);

            дві фотокартки розміром 9х12 см;

письмову згоду на проведення спеціальної перевірки (під час дії особливого періоду спеціальна перевірка не проводиться);

довідка Головного управління Національної поліції про відсутність судимості.

З кандидатами організовується проведення професійно-психологічного відбору. Після цього вони проходять медичний огляд військово-лікарською комісію (ВЛК) щодо придатності за станом здоров’я до проходження військової служби на відповідні посаді. Разом з тим необхідно надати: сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду; довідки про: відсутність перебування  на обліку у психоневрологічному, шкірвенерологічному та тубдиспансері; про відсутність вагітності (для жінок); визначення групи крові та резус-фактора; результати аналізів на ВІЛ, сифіліс, гепатитів “B” та “C”.

 
"Гаряча" лінія Друк E-mail

Інформація

про роботу «гарячої» телефонної лінії

Запорізької обласної державної адміністрації

0-800-503-508

«Гаряча» лінія приймає усні звернення громадян до Запорізької облдержадміністрації від жителів області. Дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України є безкоштовним. Головна мета  «гарячої» лінії зробити обласну владу доступнішою жителям області через механізм звернень громадян.

Для зручності розгляду звернення на «гарячу» лінію записуються на електронні носії, офіційно реєструються та розглядаються згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян». На кожне звернення протягом 15-30 календарних днів надається письмова відповідь від облдержадміністрації або іншого уповноваженого органу, якому було доручено розглядати звернення.

Звертаємо Вашу увагу на те, що анонімні звернення не підлягають розгляду.

Графік роботи «гарячої» лінії:

-        понеділок – четверг – 8:00 -17:00,

-        п’ятниця – 8:00 – 15:45,

-        субота – неділя – вихідні.

У передсвяткові дні робочий день скорочується на одну годину.

 
Повідомлення Друк E-mail

word.jpgПро внесення змін та доповнень  до рішення селищної ради від 14.07.2015 року № 1 «Про місцеві податки»

 


Сторінка 10 з 30
free pokerfree poker
© Куйбишевська селищна рада, Запорізька область, Україна